חיפושדלגו ל חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלגו ל חיפוש
דלגו ל

שפעת - תסמינים ודרכי התמודדות


עונת השפעת יצאה לדרך וחולים רבים כבר חווים את הסימפטומים הלא נעימים ואף המפחידים של שפעת. אסור לזלזל בסימפטומים להתפרצותה של השפעת, כי גם מה שמתחיל כמו הצטננות קלאסית, עלול להפוך לשפעת תוקפנית ועוצמתית.
חשוב שתדעו שישנם כל מיני נגיפים של שפעת, ביניהם שפעת עונתית (אינפלואנזה), הנפוצה ביותר ונגיפים נוספים שעשויים לגרום לכשלים חמורים במערכת החיסון ואף להוביל לתמותה - בעיקר כתוצאה מסיבוך של שפעת שמחמירה לדלקת ריאות.
הנתונים אינם מעודדים
מדי שנה חולים בישראל 5%-10% מכלל הילדים ובין 20%-30% מבוגרים, כשבאופן טבעי חולים בשפעת אנשים מבוגרים או רגישים יותר, בעלי מערכת חיסון חלשה יותר. אך תתפלאו - יש הרבה מאוד אנשים שאוכלים בריא, מבצעים ספורט בתדירות גבוהה ועל בסיס קבוע, שמרבית להיזהר ועדיין חוטפים שפעת.
תסמיני שפעת
אז איך מזהים שפעת? תסמינים של שפעת כוללים חום גבוה, צמרמורות, כאבי שרירים וכאבי ראש, עייפות מוגברת, אלה מלווים שפעת תסמינים גם בכאבי גרון, נזלת בלתי פוסקת, בחילה, איבוד תיאבון, סחרחורת, חוסר שקט. עליכם להיות קשובים מאוד לגוף שלכם ולבדוק אם הוא מאותת סימני מצוקה, שלא נחלשים מיום ליום. לעיתים השפעת מתפתחת בהדרגה ולעיתים היא מכה בעוצמה. 
כדאי להיבדק כדי לאבחן האם מדובר בשפעת ובכל מקרה, לקחת בחשבון שהשפעת מדבקת ולשהות בסביבה מנוטרלת, במיוחד אם יש בבית ילדים או אנשים מבוגרים שהינם בעלי סיכוי גבוה יותר לחלות בשפעת. חשוב שתדעו שהשפעת מתבצעת על ידי מעבר הנגיף של השפעת אל דרכי הנשימה, ומכאן הסיכון גם לדלקת ריאות כהחמרה של השפעת.
קופון הנחה מעודכן - סמבוכל
לחזק לפני שיהיה מאוחר מדי
חשוב מאוד לחזק את מערכת החיסון מפני השפעת עוד לפני שמתחיל החורף, כדי שהגוף יהיה במיטבו לקראת הסיכוי הגובר לחלות בשפעת החורף הזה ויוכל להתמודד עם הנגיף בלי סיבוכים.
כדאי לדעת לגבי שפעת תסמינים, שהנגיף אינו גורם באופן ישיר לתסמינים אלא אלה מתפתחים כדי לטהר את הגוף מפני הזיהום. למשל, השיעול והנזלת נוצרים כדי לסלק מהגוף נגיפים ותאים מתים והחום עולה כי בלוטת היפותלמוס במוח גורמת לעלייתו במטרה להאט את קצב התפתחות הנגיף. מערכת חיסונית חזקה תדע איך להתמודד עם השפעת. 
אז מה עושים?
כמובן שחשוב לאמץ תפריט תזונתי עשיר בירקות, פירות, סיבים תזונתיים, להעשיר בתוספי תזונה כמו אבץ, מגנזיום, ויטמין C. 
אחד מצמחי המרפא היעילים ביותר בהתמודדות עם מחלת השפעת על תסמיניה השונים הוא הסמבוק השחור שנועד לחיזוק הגוף. יש עדויות לאפקטיביות שלו כבר משחר ההיסטוריה, שופע נוגדי חמצון עוצמתיים אנטי וירליים בשם פוליפנולים. סמבוכל פורטה הוא המוצר הכי מרוכז בשוק, עם ריכוז עצום של 1900 מ"ג סמבוק שחור בכל כפית.
קופון הנחה מעודכן - סמבוכל
צרו קשרדלגו ל צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד